Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

Podsumowanie 2017

DziennikDrodzy członkowie MASR. Mamy nowy rok,więc pora na małe podsumowanie poprzedniego. Wielu z Was włożyło dużo pracy i zaangażowania w działanie naszej sieci, co spowodowało podwojenie ilości członków. Udało nam się doprowadzić do podpisania umowy o współpracy w Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Jest to coś, co wcześniej nikomu się nie udało. Weszliśmy również w skład Komisji Dialogu Społecznego ds. Ratownictwa i Ochrony Ludności przy BBiZK w Warszawie. Braliśmy udział w wielu spotkaniach związanych z bezpieczeństwem ludności, zorganizowaliśmy Piknik radiowy w Celestynowie, po raz pierwszy jako krótkofalowcy zostaliśmy zaproszeni na największą w Polsce imprezę branży lotniczo-kosmicznej "Noc w Instytucie Lotnictwa". Braliśmy udział w piknikach naukowych, imprezach promujących Warszawę i okoliczne gminy, szkoliliśmy młodzież w ramach akcji "Lato w mieście"... działo się! Z tego miejsca dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do tych aktywności: dla członków MASR (Szczególnie Michała SP5OSP, Tomka SQ5T, Piotra SP5PTZ i wielu, wielu innych), dla ekipy ze 145.575, (SP5MG, SQ5AAG, SQ9MDD), dla członków klubów SP5POT i SP5KAB z którymi robimy wspólne projekty. No i oczywiście wielkie podziękowania dla Zarządu 37. Oddziału Terenowego PZK - za przychylność i wsparcie naszych inicjatyw.

Aby w Nowym Roku było jeszcze więcej ciekawych aktywności i inicjatyw radiowych. W Was siła! Nie spać! Zwiedzać :-)

Kierownictwo
MASR PZK

ZAPRASZAMY UŻYTKOWNIKÓW CB i PMR do współpracy

Zapraszamy mazowieckie środowisko CB, PMR/FRN do współpracy z MASR PZK.

Stacje indywidualne oraz organizacje zrzeszające użytkowników Pasma Obywatelskiego (CB) oraz PMR/FRN zachęcamy do współtworzenia z nami sieci łączności kryzysowej.

Jeśli jesteście gotowi służyć pomocą, wspólnie z nami ćwiczyć, godzicie się na jawność i współpracę z naszą Służbą w zabezpieczeniu łączności na terenie Warszawy i Mazowsza - PISZCIE NA NASZ ADRES E-MAIL emasr.pzk@gmail.com.

Pozdrawiamy i życzymy szczęsliwego nowego roku.
Kierownictwo MASR PZK
SQ5EBM Maciej Muszalski - Koordynator
SQ5AM Adrian Matusik - Z-ca koordynatora
SP5RE Hubert Anysz - Z-ca koordynatora
http://masr.pl

Życzenia Boże Narodzenie

Życzenia Boże Narodzenie

Porozumienie z BBiZK m.st. Warszawy

Porozumienie z BBiZK m.st. WarszawyMoi drodzy,

Jak dobrze wiecie pracowaliśmy nad porozumieniem z BBiZK m.st. Warszawy.
Nie była to sprawa łatwa,ale zakończyła się powodzeniem.

MASR PZK dla mieszkańców Bielan

Bezpieczeństwo28 listopada zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania MASR podczas spotkania mieszkańców Osiedla Ruda z Policją, Strażą Miejską i BBiZK.

Wizyta w szkole podst. w miejscowości Cyganka


W dniu 28 listopada 2017 roku w szkole podstawowej w miejscowości Cyganka koło Warszawy odbyła się lekcja dla dzieci z krótkofalowcami Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Organizatorem całego spotkania był Michał SP5OSP który już od długiego czasu prężnie działa w sieci MASR. W spotkaniu wraz z Michałem SP5OSP wzięli udział Piotr SQ5PTZ oraz Tomasz SQ5T. W czasie lekcji pokazowej omówili pokrótce czym jest krótkofalarstwo oraz czym jest MASR. Oczywiście cała lekcja została dostosowana do dzieci aby była to dla nich ciekawie przekazana wiedza zamiast wolnych 45 minut od nauki. Na sam koniec dzieci same zainicjowały ciekawe pytania co pokazało nam, że mimo czasami trudnego tematu udało się je zaciekawić naszym hobby.

UWAGA!! ORKAN MARCIN NADCIĄGA

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22619464,uwaga-w-ten-weekend-czekaja-nas-kolejne-wichury-tym-razem.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

Po orkanie Grzegorz, który dwa tygodnie temu wyrządził wiele szkód, ten weekend zapowiada się znów niespokojnie. Tym razem za sprawą Orkanu Marcin, który powoli zmierza do nas z północnej Europy.
Najgorzej będzie w województwach północnych i nad morzem. Tam porywy wiatru mogą dochodzić do 100 kilometrów na godzinę. Wichura przejdzie także przez centralną Polskę, wiatr będzie słabszy, ale jego porywy mogą sięgać 80 kilometrów na godzinę. Synoptycy prognozują, że najsilniej wiać będzie od soboty popołudnia do niedzieli rana.
Niebezpieczna aura. Do tego będzie dość chłodno i będzie padać ulewny deszcz. Temperatura w ciągu dnia w większości miejsc w Polsce nie przekroczy 5 stopni. Ta odczuwalna będzie jeszcze niższa. Na Bałtyku sztorm osiągnie 10 stopni w skali Beauforta.

UWAGA!! ORKAN "GRZEGORZ"

NewsyOrkan Grzegorz w niedzielę będzie łamać drzewa i zrywać dachy

Link

Oczy meteorologów zwrócone są w kierunku póki co bardzo niepozornego niżu, który znajduje się nad wodami Oceanu Arktycznego i przynosi niepogodę m.in. polskim polarnikom mieszkającym w bazie na norweskim Spitsbergenie. Wydaje się, że niż atmosferyczny odległy od nas aż o 2 tysiące kilometrów, nie może mieć wpływu na pogodę w Polsce.

Nic bardziej mylnego, ponieważ już w sobotę (28.10) za sprawą tego układu niżowego nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim zaczną się tworzyć dwa głębokie niże, nazywane wtórnymi. Ciśnienie w ich centrach może spaść nawet do 970 hPa. Jeden z tych niżów imieniem Grzegorz, który powstanie nad Danią, zacznie wędrować przez północną Polskę w kierunku Białorusi.

O MASR PZK i SP EMCOM PZK w najnowszym numerze Tygodnika Krótkofalowca

Zachęcam do czytania Tygodnika Krótkofalowca. W najnowszym numerze kolejna wzmianka o MASR PZK i EMCOM PZK

Link

Oficjalne przeprosiny

UżytkownicyJako kierownictwo MASR PZK bierzemy odpowiedzialność nie tylko za nasze sukcesy, ale i błędy.

Parę tygodni temu Kol. Tomasz SP5PY został wplątany w publiczne oczernianie naszych działań i Związku. Splot niefortunnych stwierdzeń nakierowały nas na podjęcie działań korygujących wobec Kol. Tomasza. Dziś w nocy, dzięki mediacji kol. SP9MRN udało się ustalić,że wypowiedzi Kol. PY w żaden sposób nie miały na celu oczerniania naszego Związku i Emcomu i Kol. PY pod żadnym pozorem nie podpisuje się pod działaniami internetowych trolli i niespełnionych,dawnych działaczy. To było przejęzyczenie.

Przyjmujemy takie wyjaśnienie i bardzo przepraszamy Kol. SP5PY za zawieszenie członkostwa. Działaliśmy w oparciu o błędne dane i w dobrzej wierze,broniąc dobrego imienia naszej Organizacji. Z przyjemnością witamy ponownie wśród Nas. Cieszymy się,że to wszystko okazało się nieporozumieniem.


Kierownictwo MASR PZK

Reportaż o MASR PZK w radiowej Trójce

NewsyReportaż o MASR PZK w radiowej Trójce.

Reportaż ten jest nie tylko promocją naszej czy innych sieci ratunkowych wraz z całym SP Emcom'em. Jest on wspaniałą prezentacją całemu społeczeństwu naszego hobby ! Niech docenią to szczególnie Ci którzy borykają się często z problemami antenowymi ( spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty, itp. itd.). Mamy nadzieje że ten pozytywny trend ( aktywna promocja amatorskiej łącznosci radiowej w mediach ogólnopolskich ) utrzyma się jak najdłużej.

73
MASR.

Wygenerowano w sekund: 0.04