Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

MASR na pikniku Bezpieczne Wakacje

NewsySieć SP5MASR na Pikniku "Bezpieczne Wakacje" organizowanym razem z Biurem Bezpieczeństwa I Zarządzania Kryzysowego, Państwową Strażą Pożarną, Policją ,Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), Grupą Ratownictwa PCK Warszawa, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego S12 prezentowała metody łączności kryzysowej na pikniku który odbył się na warszawskiej Agrykoli.


Dodatkowe zdjęcia znajdują się w części "Czytaj Więcej".

Rajd ZHP Radom i MASR

Rajd ZHP Radom i MASRW dniu 15.06.2019 roku odbył się rajd zorganizowany przez ZHP Radom. Rajd ZHP rozpoczynał się od Strzyżna do Świerże. Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa PZK wzięła udział w Rajdzie prezentując swoje rozwiązania łączności kryzysowej. Nasi członkowie Bartek SQ7BRH, Karol SQ7HIK oraz kolega Wojtek SQ7HGB z powiatu radomskiego zaprezentowali harcerzom sprzęt krótkofalarski oraz techniki wykorzystywane w krótkofalarstwie. Harcerze mogli również zmontować stanowisko radiowe oparte na Fotowoltanice.
Dziękujemy Harcerzom z Radomia za zaproszenie na Rajd i zaprezentowanie naszego hobby jakim jest krótkofalarstwo w łączności kryzysowej.

55. Harcerski Rajd Radomski

W najbliższy weekend nasi Koledzy z powiatu radomskiego będą obecni na 55. Harcerskim Rajdzie Radomskim. Zaprezentują swój sprzęt i będą wspierali harcerzy w ich działaniach. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia miejsca rozłożenia stacji i wsparcia ich działań.

Link

MASR na Spotkaniu w Kampinosie

RENEGADE – SAREX 19.

NewsySzanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

W dniu 28 maja w godzinach od 8.00 do 18.00 będzie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w ramach ćwiczeń RENEGADE – SAREX 19.

Szczegóły w części czytaj więcej.

Wieczorno - nocne ćwiczenia "Anikar" - podsumowanie Kol. SQ5AM

Wieczorno - nocne ćwiczenia "Anikar" - podsumowanie Kol. SQ5AMNa piątkowe wieczorno-nocne ćwiczenia w hotelowym pokoju zainstalowaliśmy digi APRS w wersji walizkowej do tego antena SG-7900 na 5 metrowym maszcie w balkonu. Digi pokryło nam zasięgiem teren o promieniu ok. 10km do stacji ręcznych.


Całość podsumowania w formacie doc dostępna jest w części czytaj więcej.

Ćwiczenia krajowe "Anikar" - podsumowanie

Ćwiczenia krajowe "Anikar" - podsumowanieW dniach 5-6 kwietnia 2019, SP EMCOM PZK pod kierownictwem Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK – MASR, zorganizował ćwiczenia „Anikar”. Miały one charakter ogólnokrajowy, natomiast główna ich część odbyła się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w ramach corocznych ćwiczeń ratowniczych Fundacji „Anikar” oraz innych grup ratowniczych. Ćwiczenia były prowadzone wspólnie z lokalnymi służbami i z faktyczną obecnością członków struktur SP EMCOM na miejscu.

Ćwiczenia "Zagubieni w akcji" - Podsumowanie

Ćwiczenia "Zagubieni w akcji" - Podsumowanie

W czwartek 21 marca, MASRowa ekipa z Ochoty w składzie SP5WIT – organizator - logowanie łączności, SP5EKE - łączność 145.500 FM, SQ5GLU i SQ5PE – praca na DMR, SP5SO – wsparcie,
przeprowadziła ćwiczenia pt. "Zagubieni w akcji". Celem przeprowadzenia ćwiczeń była próba namierzenia przez korespondentów lokalizacji stacji terenowej. Ćwiczenia miały charakter dynamicznej improwizacji i zostały zaanonsowane 12h przed rozpoczęciem.

Całość podsumowania oraz link do galerii dostępne są w części "Czytaj Więcej".

SR5WLK znów nadaje

SprzętOd dziś, dzięki poświęceniu Tomasza SQ5T oraz kolegów SP5GDX, SP5OSP, SP5ME, SP5WA, SQ5PE, SP5WIT, SP5RE i wielu innych w OT-37 PZK został uruchomiony węzeł WINLINK. Planowane działanie 24/7. Zasilanie awaryjne na pokładzie.
Szczegóły w najbliższym czasie. Przez ostatni miesiąc z kawałkiem :-) cała skrzynia ze sprzętem przechodziła modernizację, a na dachu OT trwały prace. Wcześniej WL2K przechodził testy w lokalizacji terenowej.

QRG 80m. Stacja widnieje juz na liście Nodów WL2K.
Antena: Dipol 80m/60m NVIS
TRX: TS-480

Na świecie radioamatorzy nie raz pomagali w sytuacjach kryzysowych

NewsyInterwencja dziennikarza Radia Warszawa pomocą w naszych negocjacjach z Wojewodą Mazowieckim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na stronie radia ukazały się również fragmenty wywiadu z Kol. Maciejem Muszalskim - Koordynatorem Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej - MASR.

Koordynator ds. ćwiczeń - SQ5GRP

Kolega Paweł SQ5GRP został koordynatorem ds. ćwiczeń. Będzie on zbierał Wasze pomysły, porządkował, dopracowywał z członkami MASR i pilnował realizacji.

Ogromnie dziękujemy Pawłowi za podjęcie się tego zadania. Liczymy,że dzięki temu Wasze pomysły nie będą uciekały, a ćwiczenia będą realizowane w sposób poprawiający zadowolenie personelu MASR :)

Koordynatorzy MASR
SQ5EBM, SQ5AM, SP5RE
Wygenerowano w sekund: 0.04