Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

MASR na Nocy Muzeów w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

NewsySzanowni Koledzy

Bardzo wam dziękuję za udział w majowej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na warszawskiej Sadybie.


Super, że byliście i pomogliście nam zarówno sprzętowo jak i swoimi umiejętnościami, wiedzą i siła fizyczną.
Pragnę zaznaczyć, że przy takich dość sporych przedsięwzięciach potrzeba nam jest osób o przeróżnych specjalnościach. Nie musisz być operatorem. Możesz uczestniczyć swoimi chęciami i dłońmi. Pomagać w rozstawieniu sprzętu, przykręcaniu śrubek itp.

Od godziny 16 do 23:40 przy namiocie rozstawionym przez zespół MASR ciągle było około 5-7 osób. Na pytania naszych gości odpowiadali członkowie sieci, jednocześnie uświadamiając i edukując. Nasze stanowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Ludzie interesowali się naszą działąlnościa Zapoznawani byli z możliwościami jakie daje Służba Radiokomunikacyjna Amatorska (w tym MASR). Jednocześnie bardzo pozytywne odczucia wiązały się z nową propozycją piktogramu którą chcemy wypromować i może wprowadzić na potrzeby kojarzenia krótkofalarstwa i łączności kryzysowej z korzyścią, którą obywatele mogą odnieść w sytuacji kryzysowej.

Rozstawione zostały 4 stanowiska UKF/KF - za dostarczone stacje bardzo dziękujemy kolegom SQ5EBM, SP5WIT, SQ5PE, SQ5GLU. Postawione zostały 3 maszty antenowe i jeden statyw :). Na nich zawisły: Multi Dipol Bolka, Multi Dipol Maćka , anteny do UKF w postaci X50 oraz Slim Jim i 770, oraz Yagi kolegi Radka.

Dziękujemy bardzo koledze SP5WIT za zapewnienie nam pożywienia - szczególnie tego ciepłego.

Wielu kolegów dziwi się,że "pchamy" się na takie imprezy... "przecież to nie ma nic wspólnego z łącznością kryzysową". I tu jest, drodzy koledzy błąd myślenia. To ma wiele wspólnego,gdyż
1. Testujemy współpracę w grupach
2. Testujemy nasz sprzęt
3. Testujemy rozstawianie sprzętu w terenie i to co nam jest potrzebne,a co zbyteczne.

I co niezmiernie istone:

4. WYCHODZIMY DO LUDZI! Ludzie muszą nas kojarzyć, muszą mieć świadomość,że jesteśmy z nimi i dla nich. Bez wsparcia społeczeństwa, bez zbudowania świadomości, przypomnienia społeczeństwu o naszym istnieniu - nie ma nas.
Esse est percipi.


Dziękujemy za udział i pozdrawiamy.

Kierownictwo MASR.


galeria noc muzeów 19-05-2018


galeria Radka - radi.klosz.art.pl
Wygenerowano w sekund: 0.03