Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

Powitanie

Witamy w serwisie informacyjnym Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej.
Klub terenowy PZK zarejestrowany przy OT-37. Założyciele: SP5RE, SQ5NWE, SQ5SDL.

Niedostępność SR5WLK

Z powodu remontu instalacji elektrycznej w budynku gdzie znajduje się nasz węzeł SR5WLK przez najbliższe dni węzeł nie będzie osiągalny. Trzymamy kciuki aby ekipa elektryczno-remontowa poradziła sobie z problemem jak najszybciej :-)

IV Mazowiecki Piknik Radiowy - Celestynów 2021

Do wydarzeń, które wpisały się już w kalendarz spotkań krótkofalarskich, należy zdecydowanie radiowy piknik w Celestynowie. Dowiodła tego czwarta edycja wydarzenia, która odbyła się w niedzielę 5 września 2021 roku. Teren Centrum Edukacji Leśnej zgromadził wielką rzeszę uczestników, po długiej pandemicznej przerwie tak bardzo stęsknionych spotkania z innymi osobami, a to wszystko w przyjaznym miejscu zapewniającym możliwość komfortowego i bezpiecznego spędzenia czasu. Czytaj dalej ->

Piknik ekologiczny w Starych Babicach

Na zaproszenie współpracujących z MASR instytucji ze Starych Babic, do których należą stowarzyszenie TRCN Stare Babice i tamtejszy Dom Kultury, byliśmy jednym z wystawców obecnych na ekologicznym pikniku który odbył się w dniu 3 lipca. Mieliśmy okazję zaprezentować tam naszą działalność. czytaj dalej ->

Nowy koordynator MASR

19 maja 2021 o godzinie 20:00 odbyło się spotkanie członków MASR. Celem tego spotkania była dyskusja na temat przyszłości MASR oraz zgłoszenia kandydatur. Do niedzieli 23 maja do 9:30 były zbierane kandydatury, tego samego dnia o godzinie 22:00 zostało uruchomione głosowanie które trwało 72h. W głosowaniu prawo głosu mieli członkowie MASR należący jednocześnie do PZK. Dziś (27 maja 2021) o godzinie 6:28 zostały ogłoszone wyniki które wyłoniły nowego koordynatora sieci MASR.
Głosem 53,66% uprawnionych na nowego koordynatora sieci MASR został wybrany Tomasz A. Zajdel SQ5T.

Dziękuję wszystkim biorącym udział w głosowaniu i tym którzy zaufali mi (SQ5T) oddając na mnie głos. W MASR jest siła i razem ze wszystkimi członkami sieci będziemy dalej działać.

Ankieta nt. Emcomu

SiećNa poniższej stronie jest zwięzły opis sytuacji i ankieta do wypełnienia (dla członków sieci i osób spoza emcomu).

http://www.emcom.pzk.edu.pl/

Rezygnacja z funkcji koordynatora MASR - sprzeciw wobec działania PZK

Moi drodzy, jak wiecie znaczna część realnie działających sieci SP EMCOM PZK (Małopolska,Podkarpacie,Jastrzębie-Śląsk,Wielkopolska, Dolny Śląsk, Mazowsze)
nie godzą się na obecne postępowanie PZK. To ponad 50% składu osobowego SP EMCOM PZK. To pokazuje, że mamy wspólne wartości i stawiamy na transparentność i poszanowanie członków organizacji. W świetle robienia z MASR kozła ofiarnego przez prezesa PZK za ujawnienie nagannych praktyk przy współpracy z WOT oraz całkowitego braku wzięcia przez PZK odpowiedzialności za zaakceptowane przez PZK postępowanie SP7WME, a także całkowitej niezdolność władz PZK do powiedzenia "przepraszam" (vide komunikat 19). Informuję Was, że z dniem dzisiejszym składam rezygnację z pełnienia funkcji koordynatora SP5MASR. Jest to mój osobisty protest przeciwko zwyczajom panującym w PZK. Pragnę też poinformować Was, że w kwestii współpracy PZK z WOT:

1. Nikt nie konsultował z SP EMCOM porozumienia z WOT vel notatki sporządzonej w imieniu SP EMCOM PZK przez SP7WME przy pełnej zgodzie PZK. Przynajmniej nikt nie przyznaje się do takiej konsultacji.
2. p.o. SP EMCOM nie udzielił kol. WME żadnych pełnomocnictw / zgody na powoływanie się na SP EMCOM PZK. Poinformował nas o tym na dedykowanej grupie mailowej SP EMCOM.
3. Prezes PZK w pełni świadomości zaakceptował dokument podpisany przez SP7WME, wiedząc, że nie jest on Prezesem SP EMCOM i nikt z SP EMCOM nie konsultował porozumienia z WOT.
4. SP7WME nie posiadał pisemnego upoważnienia do podpisywania porozumień, notatek itp. Jego jedyne, pisemne upoważnienie pozwala li tylko na prowadzenie rozmów. Zostało ono udostępnione przez SP2JMR. Żałosna próba zalegalizowania przez PZK samowoli kol. WME jest kolejnym przykładem oderwania władz PZK od realiów i pozostawania mentalnie w czasach PRL.
5. SP7WME nie jest koordynatorem łączności SP EMCOM (czyli prezesem) i podawanie się za niego uważam za celowe wprowadzanie w błąd WOT.
6. Jako członek PZK nie godzę się, aby PZK nie konsultowało ze swoimi członkami planów - de facto- militaryzacji.
7. Nie widzę sensu w dalszej współpracy z PZK i SP EMCOM PZK. Po ponad 20 latach patrzenia na powtarzające się wybryki PZK straciłem wiarę, że ta organizacja wyjdzie z epoki późnego Gierka.
8. Jako koordynator, członek PZK odmawiamy dalszego tłumaczenia się przed członkami Klubu SP5MASR za postępowanie PZK.
9. Nie będę też już nikogo powstrzymywał przed informowaniem odpowiednich władz o działaniach Związku budzących wątpliwości prawne. Przez 6 lat kierowania MASR musiałem to robić wielokrotnie.
10. Z końcem roku 2021 rezygnuję z członkostwa w PZK. Możliwość wysyłania i odbierania kart QSL przestała być dla mnie wartością mogącą przysłonić panujące w PZK zwyczaje. Nie będę swoim nazwiskiem firmował PZK i panujących tam: dziwnych interesów, braku transparentności, ignorancji, bezczelności i całkowitego braku poszanowania reguł i członków. Są, szanowne KC PZK rzeczy zwane zasadami i jest coś co nazywa się kręgosłupem moralnym. Wasz kręgosłup jest chory na skoliozę i nie chcecie się poddać leczeniu.

11. Na ręce Zarządu SP EMCOM PZK chcę wnieść wniosek o zastosowanie par 19/Rozdzial III regulaminu SP EMCOM PZK i wykluczenie z jego struktur kol. SP7WME.

Wygraliście, Towarzysze ! Radujcie się. Macie już jednego mniej, który patrzył Wam na ręce. EBM nie będzie już was nękał i stawał na drodze do korzyści płynących z wojskowej piersi. Nie chcę kierować siecią działającą na korzyść PZK,bo PZK nie działa na korzyść Emcomu i znacznej części krótkofalowców w Polsce. Dobrze wiemy ile dobrego PR przyniósł MASR dla PZK. Przy tym wszystkim prezes PZK w swoim oświadczeniu starał się zrobić z nas kozła ofiarnego, bo mieliśmy czelność przeciwstawić się patologii. Nie będę dalej działał na rzecz PZK i jego promocji. NAMAWIAM TEŻ INNYCH DO ZAPRZESTANIA I ODEJŚCIA Z PZK.Tylko odpływ finansów i członków sprawi, że PZKowscy towarzysze odkryją, że im dawno wyniesiono sztandar.Bawcie się, PZKowscy towarzysze sami. Róbcie sobie zjazdy, rąsie, klapy, buźki i medale oraz interesy z WOT. Dalej wyzywajcie tych, którzy odkrywają przed publiką wasze błędy jako "wrogów Polski" z "pejsbuka" i "Warszafki" (cytując jednego z działaczy wypowiadającego się o MASR po ujawnieniu przez nas nieprawidłowości).

Do PZK wstąpię ponownie jeśli zajdą w nim znaczne zmiany jakościowe.

Wszystkim członkom MASR dziękuję za wszystkie lata wspólnego działania. Osiągnęliśmy bardzo wiele i często robiliśmy rzeczy unikatowe w skali kraju. To wasza zasługa. Jesteście wspaniali i polskie krótkofalarstwo żyje dzięki takim ludziom jak wy. Tak samo dziękuję aktywnym sieciom EMCOM na terenie kraju, z którymi przez lata działaliśmy i osobiście dziękuję Michałowi SP9XWM i Maćkowi SP9MRN (chociaż nie jest w emcomie ;-) ) za wiele cenny rad i wiele pomocy. Z wieloma z was miałem ostre wymiany poglądów, ale dochodziliśmy do ładu i sensownego działania. Zrobiliśmy razem wiele udanych ćwiczeń i akcji. Dawaliście mi sporo motywacji. Dziękuję za to. Nie znikam z eteru ;-) Nadal będę członkiem MASR i nadal, w miarę możliwości, będę aktywny w działaniach EMCOM,ale już nie ze sztandarem PZK w dłoniach.

Na moją decyzję ma też wpływ sytuacja rodzinna i zmniejszenie się wolnego czasu na zaangażowanie godne koordynatora.

Teraz chyba pora na wybory. Może też i pora na całkowite odejście z PZK i stworzenie niezależnej organizacji? Są wśród nas ludzie ogarnięci w tych tematach.

Pozdrawiam Już zwykły członek SP5MASR
Maciek SQ5EBM

Jednocześnie, publicznie, proszę kol. SP2JMR i SP9HQJ o wykreślenie mojego pełnomocnictwa z akt PZK.

Oświadczenie MASR o współpracy z SP EmCom PZK

Szanowni, w świetle komunikatu PZK nr 18 uważamy, że powtórka wątpliwej jakości postępowania PZK (vide sytuacja z 2019 z porozumieniem z WOT i odmową jego publikacji, stylem traktowania członków PZK i podległych sieci, finansowaniem z budżetu SP EMCOM PZK zabaw z WOT), to jest zła droga i nie godzimy się na taką jakość w PZK. Nie godzimy się na łamanie regulaminu SP EMCOM PZK i przytakiwanie temu przez władze Związku. Nie godzimy się na zachowanie kolegi SP7WME. Zamierzamy również poinformować MON i WOT o wadzie prawnej jakiejkolwiek dokumentu, na którym widnieje kol. SP7WME jako Koordynator SP EMCOM PZK. Czytaj więcej->

Wezwanie do zapewnienia wolnych częstotliwości, wymaganych do pracy sieci CEWN zapewniającej przekazywanie wiadomości związanych z erupcją wulkaniczną Saint Vincent.

Karaibska sieć kryzysowa i pogodowa (CEWN) zapewnia całodobowe przekazywanie wiadomości związanych z erupcją wulkanu La Soufriere na wyspie Saint Vincent i Grenadynach. Klęska dotknęła również sąsiednie wyspy. Podczas reagowania na katastrofy i sytuacje awaryjne, takie jak ta, CEWN wykorzystuje QRG 3,185 MHz LSB i 7,188 MHz LSB. CEWN prosi radioamatorów nie zaangażowanych w prowadzenie łączności związanej z erupcją wulkanu, aby powstrzymali się od pracy na tych częstotliwościach, pozostawiając je wolne.

WOŚP 2021 w Starych Babicach

WOŚP 2021 w Starych BabicachW dniu 31 stycznia 2021 nasi członkowie wzięli udział w WOŚP w Starych Babicach opowiadając trochę o krótkofalarstwie oraz TRCN Babice. W czasie 17 minut koledzy SP5EKE, SQ5BIH, SQ5PE oraz SQ5T przy wsparciu radiowym SQ5AM wspomnieli również dlaczego ważna jest łączność kryzysowa w dzisiejszych czasach oraz jakie możliwości sprzętowe posiadamy. Materiał można obejrzeć klikając w link https://youtu.be/maI62qc8upE.

Budowa Pawilonu Wystawowego Muzeum Radiostacji Babice

Stowarzyszenie „Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza” któremu od samego początku kibicujemy oraz pomagamy w każdej działalności zorganizowało zrzutkę na budowę pawilonu wystawowego Radiostacji Babice jako kamień węgielny pod przyszłe muzeum. Zrzutka jak i szczegółowy opis jest dostępna pod adresem https://zrzutka.pl/esgy74, zachęcamy do wpłat, nawet jak będzie to 1zł.

Dlaczego warto wesprzeć?
- pawilon wystawowy jest zaczątkiem przyszłego „Muzeum i Centrum Nauki – Radiostacja Transatlantycka”,
- pomagamy utrwalić historię ważnego punktu nie tylko na mapie Polski ale również i świata,
- w pawilonie będą makiety jak i elementy multimedialne opowiadające o historii TRCN Babice,
- będzie działające stanowisko krótkofalarskie, które będzie symbolicznym ożywieniem Radiostacji Babice, powrotem w eter po ponad 80 latach,
- jak i wiele innych powodów których lista byłaby długą lekturą.

Dyplomy za Wirtualny Piknik Celestynów 2020 / Awards for "Wirtualny Piknik Celestynów 2020"

Szanowni!
Już są, świeże, cieplutkie i pachnące dyplomy za łączność ze stacją SP5MASR w dniu 11.10.2020. Aby pobrać dyplom należy przejść pod adres http://masr.pl/celestynow2020/ oraz podać swój znak.
W przypadku kiedy miałeś łączność ale system twierdzi inaczej to wtedy skontaktuj się z nami pod adresem sq5t@sq5t.com.
73!

Dear all,
There are already, fresh, warm and fragrant diplomas for QSO with the SP5MASR on October 11, 2020. To download the diploma, go to http://masr.pl/celestynow2020/ and enter your callsign.
In case you have QSO but the system says otherwise, then please contact us at sq5t@sq5t.com.
73!
Wygenerowano w sekund: 0.05