Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

RENEGADE – SAREX 19.

NewsySzanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

W dniu 28 maja w godzinach od 8.00 do 18.00 będzie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w ramach ćwiczeń RENEGADE – SAREX 19.

Szczegóły w części czytaj więcej.

Wieczorno - nocne ćwiczenia "Anikar" - podsumowanie Kol. SQ5AM

Wieczorno - nocne ćwiczenia "Anikar" - podsumowanie Kol. SQ5AMNa piątkowe wieczorno-nocne ćwiczenia w hotelowym pokoju zainstalowaliśmy digi APRS w wersji walizkowej do tego antena SG-7900 na 5 metrowym maszcie w balkonu. Digi pokryło nam zasięgiem teren o promieniu ok. 10km do stacji ręcznych.


Całość podsumowania w formacie doc dostępna jest w części czytaj więcej.

Ćwiczenia krajowe "Anikar" - podsumowanie

Ćwiczenia krajowe "Anikar" - podsumowanieW dniach 5-6 kwietnia 2019, SP EMCOM PZK pod kierownictwem Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK – MASR, zorganizował ćwiczenia „Anikar”. Miały one charakter ogólnokrajowy, natomiast główna ich część odbyła się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w ramach corocznych ćwiczeń ratowniczych Fundacji „Anikar” oraz innych grup ratowniczych. Ćwiczenia były prowadzone wspólnie z lokalnymi służbami i z faktyczną obecnością członków struktur SP EMCOM na miejscu.

Ćwiczenia "Zagubieni w akcji" - Podsumowanie

Ćwiczenia "Zagubieni w akcji" - Podsumowanie

W czwartek 21 marca, MASRowa ekipa z Ochoty w składzie SP5WIT – organizator - logowanie łączności, SP5EKE - łączność 145.500 FM, SQ5GLU i SQ5PE – praca na DMR, SP5SO – wsparcie,
przeprowadziła ćwiczenia pt. "Zagubieni w akcji". Celem przeprowadzenia ćwiczeń była próba namierzenia przez korespondentów lokalizacji stacji terenowej. Ćwiczenia miały charakter dynamicznej improwizacji i zostały zaanonsowane 12h przed rozpoczęciem.

Całość podsumowania oraz link do galerii dostępne są w części "Czytaj Więcej".

SR5WLK znów nadaje

SprzętOd dziś, dzięki poświęceniu Tomasza SQ5T oraz kolegów SP5GDX, SP5OSP, SP5ME, SP5WA, SQ5PE, SP5WIT, SP5RE i wielu innych w OT-37 PZK został uruchomiony węzeł WINLINK. Planowane działanie 24/7. Zasilanie awaryjne na pokładzie.
Szczegóły w najbliższym czasie. Przez ostatni miesiąc z kawałkiem :-) cała skrzynia ze sprzętem przechodziła modernizację, a na dachu OT trwały prace. Wcześniej WL2K przechodził testy w lokalizacji terenowej.

QRG 80m. Stacja widnieje juz na liście Nodów WL2K.
Antena: Dipol 80m/60m NVIS
TRX: TS-480

Na świecie radioamatorzy nie raz pomagali w sytuacjach kryzysowych

NewsyInterwencja dziennikarza Radia Warszawa pomocą w naszych negocjacjach z Wojewodą Mazowieckim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na stronie radia ukazały się również fragmenty wywiadu z Kol. Maciejem Muszalskim - Koordynatorem Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej - MASR.

Koordynator ds. ćwiczeń - SQ5GRP

Kolega Paweł SQ5GRP został koordynatorem ds. ćwiczeń. Będzie on zbierał Wasze pomysły, porządkował, dopracowywał z członkami MASR i pilnował realizacji.

Ogromnie dziękujemy Pawłowi za podjęcie się tego zadania. Liczymy,że dzięki temu Wasze pomysły nie będą uciekały, a ćwiczenia będą realizowane w sposób poprawiający zadowolenie personelu MASR :)

Koordynatorzy MASR
SQ5EBM, SQ5AM, SP5RE

Balon z Marek

Dziś nie tylko o "kryzysie". Dziś zachęcamy do zapoznania się z działalnością SP5WWL i Grzegorza Sprysaka SP5MGS oraz ich podopiecznych.

Uczniowie z Katolickich Szkół im. ks Bronisława Markiewicza w Markach aktywnie działają na polu krótkofalarskim i wypuszczają w stratosferę dużo balonów badawczych. Współpracują z nami przy m.in. przy Pikniku w Celestynowie i innych akcjach. Z ich balonów nadawane są obrazki SSTV promujące naszą sieć i krótkofalarstwo. Nasi członkowie aktywnie wspierają młodych krótkofalowców i są obecni, odbierając telemetrię z balonów. Jest nam niezwykle miło,że możemy współpracować z taką młodzieżą.

Poniżej jest link do filmu z ostatniego startu balonu oraz wywiad z młodymi krótkofalowcami z w/w szkoły.

Link

SP5BQ - Koordynator POWIATU SIEDLECKIEGO

Moi drodzy,

z dniem dzisiejszym Kolega SP5BQ został koordynatorem powiatowym na powiat siedlecki. Jest tam parę stacji do ogarnięcia i potencjał. Kolega Wojtek jest aktywny podczas ćwiczeń i wspiera nas w działaniach na KF, wraz kolegami z Siedlec i klubu SO5ZGO (nasz partner klubowy).

Kolega Wojtek będzie koordynował działania lokalne, kontakty z władzami lokalnymi i inicjatywy lokalne członków MASR w swoim powiecie - wszystko po uprzednim poinformowaniu kierownictwa MASR.

Stacje z obszaru omawianego powiatu proszone są o współpracę z SP5BQ.

Kolega Wojciech otrzyma ode mnie pismo w tej sprawie (via pocztę).

1% dla SP5MASR

1% dla SP5MASRMoi drodzy, mamy okres rozliczeń podatkowych. Jeśli będziecie chcieli przekazać 1% podatku dla MASR, to poniżej podaję KRS oraz opis.

KRS PZK: 0000088401
Cel: OT-37 SP5MASR

Pozdrawiam
Maciej SQ5EBM
Koordynator MASR

Krótkofalarstwo to styl życia - wywiad z SQ5PTZ

Wygenerowano w sekund: 0.04