Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

O MASR w TVP3

NewsyW dzisiejszym wydaniu Kuriera Mazowieckiego na antenie TVP3 Warszawa Koledzy Jarosław Chrapek i Sebastian Orda-Sztark opowiadali o Centrum Nauki Radiostacja Transatlantycka i o miejscu naszej sieci w powstającym Centrum Nauki.
warszawa.tvp.pl

Test łączności MASR 17-12-2019

17 grudnia w godzinach 20:30-22:00 odbył się test łączności dla MASR.
Ćwiczenia prowadziła grupa w składzie: Wit (SP5WIT), Radek (SQ5GLU) i Bartek (SP5EKE).
Szczegóły w zakładce "czytaj więcej"


Pozdrawiamy

SP5WIT, SQ5GLU, SP5EKE


Podziękowania za pomocPodziękowanie od Poczty Polskiej dla PZK , SPEmCom i MASR.

Witam,

W załączeniu Podziękowanie od Poczty Polskiej dla PZK , SPEmCom i MASR.

To dla nas ważne i świadczy o tym, że nasz wysiłek nie idzie na marne. W
imieniu Prezydium ZG PZK także dziękuję wszystkim uczestnikom ćwiczeń za
wysiłek i poświęcony czas.Vy 73!
Piotr SP2JMR sekretarz PZK

Przemiennik SR5DVR uruchomiony RON Radom

Przemiennik SR5DVR uruchomiony RON RadomWitam kolegów i koleżanki.
W dniu dzisiejszym został uruchomiony przemiennik DMR na obiekcie Emitel RON Radom. Zapraszam do łączności i testowania.
Przemiennik działa w trybie ROAMING
Parametry przemiennika SR5DVR:
TX: 439,3625 MHz RX: 431,7625 MHz
Modulacja Cyfrowa DMR
TS1 statycznie TG260 TG2605
TS2 statycznie TG26057 TG26058

Antena GP-6 na 80m nad gruntem na maszcie RON Radom Emitel.

Wszystkie prace sfinansowane z waszej darowizny na ten cel za co kolejny raz gorąco wam dziękuję

RON Radom montaż urządzeń

RON Radom montaż urządzeńWitam kolegów i koleżanki
Na wstępie pragnę kolejny raz podziękować wam za przekazane darowizny na cel montażu przemienników na maszcie Emitel RON Radom............

Dziękujemy Klubowi SP5KAB i Koledze Jacentemu SP5TA

NewsyKurz po ćwiczeniach "Awizo" już opadł, więc teraz oficjalnie dziękujemy Klubowi SP5KAB i Koledze Jacentemu SP5TA za stworzenie statycznej grupy DMR dla SP EMCOM PZK na czas ćwiczeń.
Korzystaliśmy z przemiennika SR5WAD.
Na zdjęciu Jacenty, członek SP5MASR i SP5KAB, nasz spec od DMR.Kierownictwo MASR.

Rajd Szkoleniowy MDP Powiatu Piaseczyńskiego "Zimne Doły 2019"

NewsyDnia 9 listopada br. odbył się 1 Rajd Szkoleniowy Młodziezowej Drużyny Pożarniczej Powiatu Piaseczyńskiego "Zimne Doły 2019".
To było bardzo ciekawe doświadczenie jak blisko 100 osób przeszkolić z podstawowych zasad prowadzenia łączności w grupie w ciągu jednego dnia. Zadanie dla młodzieży wydawało się proste, 5 grup i każda z grup musiała przekazać swój komunikat do innych jak i odebrać komunikat od pozostałych. Kryptonimy zostały dobrane specjalnie aby to utrudnić (Zosia, Kasia, Basia, Gosia, Asia) zaś komunikaty nie były logiczne aby pokazać, że w przekazywaniu wiadomości nie należy nic interpretować. U bardziej obytych z radiem było widać jak wyłaniają się stacje koordynujące. Zaskoczyła nas jedna z grup która pięknie współgrała bez stacji koordynującej. W pierwszych minutach szkolenia nasza młodzież bardzo szybko zauważyła błędy przy niewłaściwym korzystaniu z radiotelefonu i po około 5 minutach zaczął panować porządek. Opowiedzieliśmy każdej grupie w kilku słowach jak należy używać radiotelefonu aby mieć skuteczną łączność.

Z opiekunami grup w czasie ćwiczeń przeprowadziliśmy ciekawe rozmowy jak to u nich faktycznie wygląda aby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli i praktycznie wyszkolić w kilka minut z zasad prawidłowej pracy radiooperatora i dorzucić garść sytuacji z prawdziwych akcji co również potrafi mocno wpłynąć na radiooperatorkę.

Równolegle, aby podnieść dla Nas poziom trudności, uczestniczyliśmy również w ćwiczeniach "Poczta 19" gdzie stację KF obsługiwał Mikołaj SP5ME.

Pozdrawiam
Tomasz (SQ5T)


Galeria zdjęć znajduje się w zakładce "Czytaj więcej".

(zdjęcia: Adrian Matusik SQ5AM)

Podsumowanie ćwiczeń "Awizo"

NewsyDnia 9 listopada, dzięki staraniom Kol. Bogdana Stańczyka SP5RMY, członka MASR wzięliśmy udział w ogólnopolskich ćwiczeniach "Awizo",które były częścią państwowych ćwiczeń "Poczta 19". Z ramienia SP EMCOM PZK organizatorami byli Koordynator Krajowy SP9XWM i v-ce koordynator ds. ćwiczeń SQ8NYB.Szczegóły w zakładce "Czytaj więcej".

Nasz udział w targach RadioExpo 2019

SprzętDrugiego października nasi Koledzy Adrian SQ5AM oraz Bolesław SQ5PE wzięli udział w targach RadioExpo 2019 jako prelegenci. Opowiadali o SP EMCOM PZK i o naszej sieci MASR.
Tutaj możecie zobaczyć relację foto:


http://radioexpo.pl/galeria-2019/
https://www.facebook.com/EmASR

udział MASR w X Nocy w Instytucie Lotnictwa

NewsyW piątek 11 października przedstawiciele naszej sieci wzięli udział w X Nocy w Instytucie Lotnictwa. Już po raz trzeci wystawialiśmy się z naszym sprzętem i opowiadaliśmy zwiedzającym o naszej Służbie.
Łączność kryzysowa to nie tylko "działania w polu". Staramy się docierać do świadomości obywateli, przypomnieć im o naszej Służbie. Staramy się nadrobić dziesięciolecia zaniedbań na polu PR.
Bardzo dziękujemy organizatorom, gościom i kolegom,którzy z nami działali. Szczególnie Piotrowi SP5MG za wsparcie nas w sekcji łączności satelitarnej.
W tym roku było ciut skromniej,ale sezon przeziębieniowy dopadł członków naszej ekipy. Niemniej przez IL przewinęło się ponad 50000 gości. Wielu zaglądało na nasze stanowisko.

Pozdrawiamy
Zespół MASR.
Wygenerowano w sekund: 0.04